Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

U nádraží

Město Plzeň
Datum úterý 30. května 2017

Souhrn: Bez problému.

Útvar: Uzavřený ze tří stran, čtvrtá krytá staveništěm podchodu. Možnost vyhnout se panelům druhou cestou okolo podchodu.

Úřady: Nic.

Počasí: Vedro.

Reakce: Na oslovení reakce dobré, zájem o materiály. I paní učitelka si vzala mimča a letáky do školy. U petice bylo znát, že asi polovina lidí je zde z okolních městeček a vesnic. Celkově Plzeňáci dobrý.

Příhody: Jeden mladík v debatě potraty hájil, jeho kamarád, když odtrhl zrak roztrhaných dětí na panelech na něj najel: "Máš ty vůbec srdce? Kde ho máš, kde jsi ho ztratil?" On ukázal nechápavě na místo na hrudi. "Ale tohle srdce né, mylím cit, slitování, vnímavost pro bolest jiného..." Ano, někteří z nás se snaží zjednodušit život zadupáním citů a přechodem na chladný kalkul a povrchnost.

Starší paní: "Přece se to dneska dělá humánně..." Při vší tragičnosti - ha ha ha. Jo i mě jako děcko jednou kdysi přesvědčili, že má zubař novou, bezbolestnou vrtačku. Zamozřejmě srovnávat vrtání zubu s nějakým odtrháváním ruček, nožek a krčků je nefér. Jó v Utahu, tam teďka poskočili v humánnosti, tam teď dítě dostává aneztezii, aby to tolik nebolelo. Ona se vlastně taková bolest těžko měří; u mě třeba podle řevu a nadávek, a v tom má nenarozený smůlu - viz. "Němý výkřik". Zase srovnávám nesrovnatelné, tentokrát bez jízlivosti - vždycky jsem jako kluk protrpěl, když můj otec, rybář, navlíkal na háček žížalu nebo rybku. "Tvrdíš, že jí to nebolí, ale jak to víš, vždyť se mrská?"

Humánní, tedy lidské, nemůže být zabíjení nevinných lidí nikdy, bez ohledu, jestli to bolí moc, nebo málo, neboť nám lidem nebylo dáno. Ano, podobně i zbytečné trýznění zvířat. Ale jak říkává kolega o petici - "Neutíkejte sem všichni, to není za zvířátka - za kočičky, pejsky a žabičky, to je jen za lidi!"

Statistika: Akce trvala od 10.45h do 18h, panely vidělo asi 8 000 lidí.

Rozdáno 40 modelů, 300 letáků. 97 podpisů.

U OC Plaza, Radčická 2861/2

Souhrn: Bez problému.

Útvar: Tvořený přímou linií dělící podélně cestu k OC, panely kryté parkovací budovou.

Úřady: Kontrola hlídkou MP.

Počasí: Opět vedro s hrozbou bouřky, jež nás podivuhodně minula.

Reakce: Slušnost, pohoda. Někteří kolemjdoucí viděli panely už v pondělí, takže víc lidí volilo obchůzku. Nikdo se kvůli těm dvěma krokům navíc nezlobil.

Příhody: Zajímavé, v první den tažení jsme měli šílence na konci, poslední den na začátku - mladá žena na nás řvala a ječela z plných plic, až jí zrazovaly hlasivky. Ona přece svou holčičku zabila z velké čisté lásky, protože v těhotenství měla psychickou poruchu a deprese a jakýsi "doktor" jí řekl, že by to holka mohla dostat taky. Já jsem podle slov svých rodičů po obou zdědil to špatné, tak se divím, že mě místo vařečkou nevzali paličkou, když to zjistili. Taky prý mladá pani půjde jistě do nebe, protože je dobrý člověk. Cestování dotyčné do nebe nebo kamkoli jinam ponechám bez komentáře, myšlenka prozabíjení se do nebe se nám do Evropy vrací. Děsíme se islámských teroristů a právem, děláme to ale i my sami jako národ svým dětem. To nás neděsí, na to jsme si zvykli. Na násilí v telce jsme si zvykli, vždyť je daleko. Tak si teď ještě máme zvyknout na terorismus v našich městech. Říká se, že si člověk zvykne i na špagát. Ale chceme to? Pojďme si odvyknout, léčme se z toho delíria a kocoviny pravdou.

Statistika: Akce trvala od 10h do 17h, panely vidělo asi 3 000 lidí.

Rozdáno 20 modelů, 100 letáků. 71 podpisů.

Fotografie