Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Gymnázium

Město Mimoň
Datum čtvrtek 5. dubna 2018

Souhrn: Maličké gymnázium, ale neobvyklý zájem.

Útvar a umístění: Klikatá linie v křoví podé silnice k zastávkám autobusu.

Úřad: Zrovna když se dívky chystaly podepisovat petici, naběhli na nás strážníci. Myslel jsem, že to holky nedají a utečou, ale nelekli se, ačkoliv statnější strážník na nás zprvu dost řval. Např: "Toto je moje město, tohle zbalíte!" Asi se pán zapoměl, že již není naším státním zřízením feudalismus, kdy jednotlivec mohl vlastnit města. A mnozí by se do takové doby rádi vrátili. Když viděl, že jeho demonstrace síly na nás nějak nepůsobí, zklidnil se a mohli jsme probrat právní stránku věci. Nakonec díky mému kolegovi došlo i na společenskou konverzaci, on se skamarádí snad s každým.

Později jsme byli za návštěvu strážníků vděčni, když nás nějaká matka obvinila, že jsme studenty k podpisu petice nutili snad násilím, nebo co. Odpoledne se přidal i pan otec - prudil nás na faceboku, později se však omluvil. Tak jsme byli rádi, že strážníci viděli jak to u naší petice chodí.

Počasí: Vítr, chladno a zataženo.

Reakce: To, že by si studenti (zvlášť gymnázia) prohlíželi panel po panelu, to jsme hodně dlouho neviděli. Rozhovory nebyli diskusemi, spíš se studenti ptali, chtěli se věci dozvědět, než aby chtěli prosadit své teze.

Statistika: Akce trvala od 11h do 15.15h, panely vidělo asi 250 studentů.

Rozdáno 16 modelů, 150 letáků. 34 podpisů.

Fotografie