Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Bondy centrum a nádr. bus

Město Mladá Boleslav
Datum středa 9. května 2018

Souhrn: Úspěšný den i přes nevídanou neochotu starších lidí vstupovat do útvaru + škola špionáže od úředníků.

Útvar a umístění: Polokruhový útvar se dvěma vchody na plácku před obchoďákem. Blízko je i autobusové nádraží i jedna z bran Škodovky.

Úřad: Když už jsme si mysleli, že na nás zapoměli, objevili se jako blesk z čistého nebe dámy z úřadu v doprovodu strážníků a měly nabito. Snad hodinu nás totiž pozorovali z terasy centra a měli spočtáno, jak dlouho byl někdo z nás otočen ke vchodu zády atd. To podle nich znamenalo, že jsme nehlídali řádně, aby nevstupovali dovnitř malé děti. Chvíli jsem se nechal peskovat, co všechno děláme blbě. Pak jsem zase zprdnul já je, že jim do toho jak hlídáme a co přitom děláme vůbec nic není, neboť je to irelevantní. Podstatné je a jich se týká jen to, zda malé děti bez doprovodu dospělého vstupují či nikoliv. A to se neděje a o opaku důkaz i přes mazanou špionáž nemají, takže tím je to pro nás vyřízené. A nastala opět tradiční pře o věkovou hranici dětí. Úřad napsal do podmínek jako obvykle hranici 15let, pod kterou nesmí sami děti do útvaru, kterou si vycucali z prstu, my se naopak držíme výnosu Ústavního soudu, který nám nakázal nevpouštět dovnitř malé děti. A dle ontologických fází vývoje člověka, které jsme si my rozhodně nevymysleli, je malým dítětem dítě do 11let, od 12 - 15let velké dítě a od 15 - 18let adolescent. Také NSS potvrdil, že pořádání našich shromáždění před víceletými gymnázii nejsou přestupkem. To oni ale dobře ví, pokaždé to jen zkouší, proto vůdčí úřednice jen mávla rukou a řekla: "Jdeme, nashledanou."

Jednání nám ukázalo, že na rozdíl od předešlých akcí nás úřednice nechtěly eliminovat, spíš si krýt záda. Jak to udělali, vám neřeknu, protože byste se řechtali, a to já vyjímečně nechci, neboť si právě tímto získaly naše sympatie.

Ještě perlička: Před akcí nám na facebooku někdo blízký úřadu vyhrožoval, že si v Boleslavi ani neškrtneme.

Počasí: Bylo dost vedro, ale víc vadil vítr. Po půl páté se začal zvedat natolik, že jsme to museli zklidit.

Reakce: Chvílemi jsme měl pocit, že mi lidi polezou přes záda, jen aby nemuseli útvarem projít, nebo přidat pár kroků a normálně útvar i nás se stolkem obejít. Na druhé straně se zase brodili vodotryskem. Nechuť "podívat se do zrcadla" byla markantní zejména u starších žen. Odpoledne se to ale hodně zlepšilo.

Oslovovat nemělo cenu, lidi reagovali odtažitě. Jak je však vidět na fotkách, téměř každý si panely prohlížel.

Statistika: Akce trvala od 10h do 17h, panely vidělo asi 2 000 lidí.

Rozdáno 5 modelů, 50 letáků. 15 podpisů.

Fotografie