Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

festival Benátská!

Město Vesec
Datum sobota 28. července 2018

Souhrn: Na našem místě málo lidí a dostat se na lepší nelze.

Útvar a umístění: Klikatá linie s čely na zeleni podél cesty od Liberce k areálu.

Festival si zabukoval a hlídal celou přístupovou cestu, takže nebylo možné se normálně do blízkosti areálu dostat. Chtěli jsme si koupit vjezd, ptáme se hlídačů na pokladnu: "To musíte až nahoru, chlapi, ale pěšky!" Tak jsme dole zaparkovali a vydali se vzhůru. Kilimanžáro to sice nebylo, ale vedro jak v Africe jo. Během cesty jsem tým rozdělil, kolegu jsem pověřil hledáním alternativního průjezdu uličkami sídliště, kdyby mi to nahoře nevyšlo. Zde mě čekali dvě budky každá s třemi okýnky jedna mrňavá snad na párky v rohlíku. Stalo se, co znám většinou jen z grotesek. Posílali mě, nekecám, od budky k budce, od okýnka k okýnku. Když si mě chtěli přehodit asi po čtvrté, ozval jsem se: Vážení a milí, heleďte, já jsem v pohodě, jsem trpělivý a nějak moc nespěchám. Ale vás to určitě brzo přestane bavit a budete naštvaní." Tak ještě jedno mezibudkové přehození a slečna se zahloubala do papírů: "Samostatný vjezd k parkovišti neprodáváme, jedině VIP vstupenku, ta je i s vjezdem." Platit z naší kasy cenu blížící se ke 4 000 nehrozí, naštěstí kolega průzkumník byl úspěšnější, prokličkovali jsme se nehlídanými uličkami. Žel radost nám zkazil fakt, že hlavní část návštěvníků vozí až do areálu autobusem a auta najíždějí z druhé strany od dálnice.

Úřady: K akci samé žádné výhrady, jen varování, že nás tam nepustěj a že nám úřad povolení na vjezd dát nemůže. Řekl jsem jim, že po nich nic nechceme a že si nějak poradíme.

Reakce: Když pominu mlčící většinu, byl jsem často překvapen, když se ukázalo, že lidi po cestě kolem panelů nadávající a brblající nenadávají a nebrblají na nás, ale na pachatele zla námi vyobrazeného. Jednou jsem byl dokonce přistižen ve svých předsudcích - kolega si zrovna odskočil a ke mě se blížil mladík postavou i oblečením typ něco jako US mariňák. Viděl jsem ho u panelů dost nahlas před svou dívkou nadávat, a řekl jsem si: "Tak, a teď dostanu na budku." Místo výprasku: " Dobrý den, můžu podepsat tu petici?"

Jinak je to asi festival spíš pro "důchodce", většina lidí kolem 40let.

Počasí: Sahara. Přežil jsem díky mokrém ručníku na hlavě, že jsem byl někomu za debila mě fakt netrápilo. Hlavně že si mě policie nespletla s palestinským teroristou ; )

Statistika: Akce trvala od 9.30h do 18.15h, panely vidělo asi 2000 lidí, nejvíc okolo 15h.

Rozdáno 13 modelů, 30 letáků. 27 podpisů.

Fotografie