Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

festival Mácháč

Město Doksy
Datum pátek 24. srpna 2018

Souhrn: Klid, dokonalé místo, mnoho mladých lidí, ale málo komunikace.

Útvar a umístění: Přímá linie na chodníku při cestě lesem k areálu -autokempu Klůček. Začátek linie 40m od vstupu (u lampy).

Úřad: Bez problému. Úřad se tak snaží nás dostat co nejdál od města, že nám zajišťuje průjezd přes bariéry pořadatelů festivalu až k bráně. Letos dokonce předem, takže o nás alespoň hlavní střážci věděli, takže jsme nemuseli žádat policejní eskortu.

Reakce: Bylo to neobvykle v klidu, dokonce ani stánkaři si okatě nebrousili dlouhé nože jako loni, aby nás vystresovali. A dokonce - nevídáno, neslýcháno, nám jedna paní prodávala hranolky, kafe a pod. se slevou, a i petici podepsala.

Lidi byli letos o něco méně zfetovaní oproti loňsku, nebylo totiž moc čím. Policie nasadila vyjímečné síly, aby prodej drog omezila. Oproti loňským namátkovým kontrolám s půjčeným přístrojem, teď kontrolovali vlaky a mnohá auta do posledních kalhotek, jako za komunistů na hranicích.

Někteří "bučeli": "Už zase?!" Odpovídal jsem: "Špatná otázka. Lepší je - ještě furt se tu zabíjejí vlastní děti?" Ale zájem o skutečné rozhovory minimální.

O to víc nás překvapovali kluci a holky, kteří sami přicházeli a vyjadřovali našemu konání plnou podporu a i vděčnost, že jdeme s kůží na trh a necháváme se veřejně hanět. Nabízeli nám i penízky.

Počasí: Dopoledne trvalý déšť, odpoledne pár kapek a v podvečer několikrát průplach. Mohli jsme se schovávat pod střechou, tak jsme zůstávali.

Statistika: Akce trvala od 12.15h do 19.45h, panely vidělo 8 - 10 000 lidí.

Rozdáno 12 modelů, 20 letáků. 15 podpisů.

Fotografie