Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

Stanice MHD "U škol"

Město Plzeň
Datum středa 12. září 2018

Souhrn: Výborné místo - mimo dosah škol a přesto osloveni všichni studenti.

Útvar a umístění: Přímá linie v trávě u zábradlí mezi silnicí a cestou od škol k zastávce tramvaje. Jednalo se o sportovní gymnázium a elektrotechnické učiliště.

Úřady: Bez problému.

Počasí: Slunce, vítr.

Reakce: Děvčata se až na vyjímky nebavili, občas trousily poznámky jako např.: "My nemáme rády děti!", "Jsem pro potrat!" My jsme se vesele ozývali: "Tak dobře, že to o sobě aspoň víte a počkáte s tím!" a "Tak to mám štígro, že nejste moje matka!"

Kluci to měli jinak - diskutovali, ptali se, dlouho s námi postávali. Nejčastěji před odpoledním vyučováním, někteří si i nechali ujet tramvaj. Jeden z nich měl takové drzé a jízlivé řeči. Jednu jízlivku(poznámku) jsem otočil na ruby a podobně jízlivě odeslal zpět a dál se věnoval jiným. Pak jej vidím postávat se sklopenou hlavou pobllíž. Když jsme se střetli očima, tak mi říká: "Víte, já bych to taky podepsal, ale já mám omezená práva." "Udělejte to jak to cítíte v srdci, petiční právo má v této zemi každý.", odpověděl jsme mu.

Potkali jsme tam taky aktivisty od "Pirátů". Náročná diskuse na pokračování, nakonec jsme se k jádru (pudla né) dostali: Mladá paní je přesvědčením eugenička, tedy zjednodušeně je pro vyhubení všech postižených a nemocných za účelem šlechtění rasy. Samozřejmě se to od roku 1945 takto ošklivě neříká, ale tak to je. To se pak shodnout v názorech na potrat nelze, i kdyby jsme diskutovali do vánoc. Ale udrželo se to ve věcné a přátelské atmosféře, za to musím protistranu pochválit.

Statistika: Akce trvala od 10h do 15.30h, panely vidělo asi 1000 studentů.

Rozdáno 30 modelů, 150 letáků. 38 podpisů.

Fotografie