Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Petiční stánek

NC Eden

Město Praha
Datum pondělí 22. října 2018

Souhrn: Silná akce díky nadšeným dobrovolníkům; místo skryté a přitom frekventované.

Útvar: Akce formou petičního stánku, použito 10 panelů.

Umístění: U bývalého Kongresového centra na cestě k nákupnímu centru Eden.

Úřady: Nic.

Počasí: Den začal teplem a sluníčkem a končil studeným větrem.

Reakce: Všichni mladí měli buď v uších sluchátka, nebo mobil v ruce, nebo obojí a odmítali se nechat rušit. S dospělými to bylo mnohem lepší, byť tuhé, jak už to v Praze bývá. Když už reakce, tak ale většinou pozitivní.

Vyslechli jsme si, tedy hlavně naši pomocníci, kteří vždy kousek šli s kolemjdoucím, vysvětlujíc, proč je dobré volit život, krom šokujících tvrzení a argumentů i zajímavé příběhy. Uvedu jen dva příklady: Student - "Kdokoliv je závislý (myšleno neschopný samostatného života), zabít!" Paní, považujíc sama sebe za křesťanku(sic!), se svěřila, že byla nevěrná svému manželovi, otěhotněla, a šla na potrat, což jí stále přijde jako rychlé, levné a efektivní řešení. Po čase si chtěli s manželem dítě pořídit, a ouha, nešlo to. Tak hurá na umělé oplodnění. A všechno je sluncem zalité...

Paní, jež se představila jako divadelní režisérka, nám vyjádřila velkou podporu, a to na základě vlastní zkušenosti. Třikrát přišla o miminko, a pokaždé ležela na pokoji se ženami, které se naopak přišly svého dítka zbavit. Na tuto praxi si nám již mnoho žen stěžovalo, nechápem, že to tomu personálu nedojde, že svými postoji ty ženy, které o své dítě bojují, velmi zraňují. Paní pak prohlásila, že jsme chlapi s velkým "ch", když takto na ulici působíme, a kohoutkům se již poněkud zplihlé hřebínky narovnali ; )

Statistika: Akce trvala od 11.30h do 18h, kolemjdoucích asi 3000 lidí.

Vydatně a vytrvale (po celý den) pomáhali vysokoškoláci Tomáš a Karel.

Rozdáno 10 modelů, 300 letáků. 72 podpisů.

Fotografie