Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Demonstrace

VOŠ a SŠ zemědělská

Město Benešov
Datum středa 10. dubna 2019

Souhrn: Dobré místo; den ovládly debaty s vegetariány.

Útvar a umístění: Přímá linie panelů bez tyčí podél vlnitého plotu železnice naproti školnímu chodníku. Zde během celého dne postávali skupinky studentů, pokuřovali a diskutovali.

Úřady: V pohodě. Městská samozřejmě musela přijet, volala škola. "Něco se tu děje, nevíme co a hlavně to nemáme pod kontrolou!" Tak si představuji to SOS volání o pomoc. Musím pochválit všechny strážníky, se kterými jsme se v Benešově setkali, byli příjemní při jednání a konali poctivě jen svou práci.

Počasí: Zima, vítr.

Reakce: Občas pěkně ostré. Studeti o tom, co vidí na panelech diskutovali hlavně mezi sebou, když to vzkypělo, vychrlili to na nás. Nejšťavnatější debatu s námi vedla dívka, co neubližuje zvířátkům, ale jen rostlinkám. Vegetariánka a její přátelé, milovníci zvířat (co oni jedí, nevím), s námi vedli spor o větu z plakátu: "Každý má právo na život". Prosazovali myšlenku, že slovo "každý" zahrnuje i živočichy. Tedy, když baštíme steaky, porušujeme vlastní heslo. Tak jako normálně víme, že prásátka či slepice žijící na českých statcích nejsou Češi, tak víme, že když zákon říká "Každý je povinnen..." tak vaše kočka je z obliga. To, že je na panelu jasně uvedeno, že se jedná o citát z "Listiny základních práv a svobod", vyjadřují vztah mezi státem a občanem. Komu není jasné, že občanem se může stát jen člověk, doporučuji pro začátek Wikipedii.

I kdyby si dotyčná slečna pro své rozhněvání z diskuse nic neodnesla, věřím, že její okolí ano. Seděli, hleděli na obrázky, poslouchali a dumali...

Statistika: Akce trvala od 11h do 15.30h, panely vidělo asi 200 studentů.

Rozdány 3 modely, 30 letáků. 2 podpisy.

Fotografie