Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Petiční stánek

Park u hl. nádraží

Město Praha
Datum středa 20. ledna 2021

Souhrn: Výborné místo s davy lidí a s pocitem jistého rizika.

Útvar a umístění: Akce formou velkého petičního stánku na křižovatce cest v parku - od nádraží k tramvajím.

Myšlence působit zde jsme se dlouho vyhýbali, kvůli pověstem o nekalých živlech zde rejdících, ale krom občasného žebrání a nevítaných rozhovorů s opilci se nic nepřihodilo. Jeden se vychloubal 24 lety ve Valdicích, 3 zlatnictvími na Václaváku, mistrem republiky v boxu a že prý už dlouho nikoho nezbouchal. Raději jsme skončili dříve za plného světla.

Úřady: Nic. Policejní hlídka přijížděla na náš plácek často, ale ne za námi, ale za bezdomovci, kteří na protějších lavičkách "hnízdili" celý den.

Počasí: Parádní, slunečné a jarní.

Reakce: Za oponenty tu byl zas jeden vztyčený prostředník (viz. foto), jinak reakce neutrální, nebo positivní. Sluníčko a zelená tráva vytvářely dobré naladění, to je hned znát i v reakcích na naši kampaň. Dost lidí mělo touhu podepsat petici, ale nějakou jinou:

"To je petice za zvířátka?" "Ne, paní, tahle není za zvířátka, ale jenom za obyčejnský pouhý lidi. Zvířátka mají svoji petici jinde." "Jé, to je škoda."

Atraktivní mladá žena: "A petici za to, abychom mohli vzít zpět své narození, to nemáte?"

Potřeboval jsem na WC, včlenil jsem se do lidského proudu tekoucímu k budově nádraží a vyslechl pozoruhodný rozhovor mladého páru. Muž k ženě: "Hele, tak tohle si budeš pamatovat celej život. Víš, že jsme se o tom bavili, a pak jsme viděli ten stánek. I kdybys ho dalších 40 let nepotkala, budeš si to pamatovat vždycky." Ona: "No to jo, ale když já chci chodit večer ven..."

Statistika: Akce trvala od 10.45h do 16h, kolemjdoucích asi 7 000.

Rozdány 3 modely, 60 letáků. 14 podpisů.

Fotografie