Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Petiční stánek

MHD Hradčanská

Město Praha
Datum pondělí 25. ledna 2021

Souhrn: Těžký den; nejdřív se zdálo, že stánek nikdo nevnímá, později se ukázal pravý opak.

Útvar a umístění: Akce formou velkého petičního stánku na place mezi stanicí tramvaje a železničními závorami. Perfektní místo.

Úřady: Množství stížností občanů na policejní stanici trhalo rekordy. Nevím ovšem, byl - li stržen rekord 140 stížností z Hranic na Mor.

V 16h nám přišel sympatický policista říct, že už toho mají jaksi dost. Vzhledem k tomu, že se sluníčko již pomalu loučilo, rozloučili jsme se též a v zájmu dobrých vztahů jsme skončili o 20 minut dříve. Nejen to, také pocit bezpečí vyprchal...

Počasí: Modro.

Reakce: Dlouho, předlouho podezřele žádné - tedy žádné viditelné, a to je velký rozdíl. Větší půlku dne jsem dumal, co jsme udělali špatně. Ale bylo to jinak - Dejvičtí jsou zřejmě zvyklí neřešit věci osobně, nýbrž přes policejní stanici. A jíní dělali divné věci - milí mladí lidé vyleštili své mosazné kliky a hledíc do nich chodili kolem nás pozpátku. A ještě později se zdálo, že dnes je ten den, kdy dostaneme pořádně na budku. Převelice naštvaný chlap s vizáží veterána cizinecké legie se pochlubil, že ze zdravotních důvodů vydal pokyn k usmrcení svých dvojčátek. A že to není žádné zabití - zabití by přece bylo, kdyby propiskou (od petice, kterou si pohrával), nám prorazil lebku přes očnici...

Ženská osoba na mě zdálky ječela, proč tam - ve stánku, nestojej ženské. Když jsem vykročil (bych nemusel též ječet) zpoza stolku jí naproti, že jí nabídnu spolupráci, abychom byli tedy genderově vyrovnanější, ječela pro změnu, že nemám roušku. A točila 158. Policista naznal, že se mi paní prostě chtěla pomstít.

Stará paní: "To je hrozný, proč to sem dávaj!" "Protože se to tu děje.", odpovídám a cituji statistiku potratů. "Ale prosím vás, ale prosím vás." "Ne proste mě, já prosím vás - podepište petici." "Ale prosím vás, radši zastavte ty války!"

Ale jsme se i zasmáli. Chlap utrousil: "Jste hyeny!". Volám na kolegu, jenž opodál rozdával letáky: "Slyšel si to, prej si hyena?" On: "Slyšel, no, snažím se to nějak zkousnout." "Tak to dáš, jestli jsi hyena, ty maj silný chrup!", povzbuzuji ho. Ale krom hyen jsme byli někomu ještě za prasata, ale nevím již, zda - li domácí či divoká; to druhé raději.

Statistika: Akce trvala od 11.30h do 16.15h, kolemjdoucích asi 4 500.

Rozdány 3 modely, 50 letáků. 9 podpisů.

Fotografie