Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Petiční stánek

MHD Malostranská

Město Praha
Datum úterý 26. ledna 2021

Souhrn: Nic moc přes den, dost lidí bylo až pozdě odpoledne.

Útvar a umístění: Akce formou velkého petičního stánku na place mezi výstupem z metra a stanicí tramvaje. Místo by bylo dobré až za delších dní.

Úřady: Další strážníci mi tvrdili, že oběti potratu na panelech jsou lidi. Nechtěli věřit mému tvrzení, že to jsou jenom shluky buněk. Argumentoval jsem názorem většiny společnosti a právním postavením nenarozených, abych policistům ukázal na absurdnost situace - společnost schvaluje potrat, protože to nejsou děti ale jen shluky buněk, zároveň protestují proti našim vyobrazením s odůvodněním, že vystavujeme zabité děti. A pokud policisté také jako my vidí zabité děti, proč nezasáhnou na jejich ochranu? Nemají snad chránit nevinné před násilím? Strážníci odešli upokojení, že zítra budeme zlobit zas někde jinde, doufám také, že aspoň s malým broukem v hlavě.

Počasí: Většinu dne hustě sněžilo.

Reakce: Střídmější. Ale když jsem obešel všechny nástupiště, slyšel jsem dívky na tom nejvzdálenějším předčítat si nápisy na panelech: "Trest smrti - nelegální pro vinné, legální pro nevinné..."

Paní zřejmě ze sociálního či zdravotního oboru povídala, že již dlouho přemýšlí nad rozporem mezi snahou společnosti postižené děti inkludovat, socializovat a integrovat, a zároveň přáním zabíjet děti např. s Downovým syndromem, které jsou jinak naprosto zdravé. Líbilo se jí, co děláme.

Slečna přeběhla dvoje koleje a silnici, aby nás poslala do pr.... a sdělila nám, že jsme ču..ci, plivla na nás a odkráčela zpět. Laskavý závan větru však nepřátelský plivanec zvedl a ten dopadl na zasněžený slunečník.

Bezďák zklamaný neúspěšným žebráním nám vyčinil, že model mimča není k jídlu. Kam kráčíš, lidstvo?

Statistika: Akce trvala od 10.30h do 16.30h, kolemjdoucích asi 2 000.

Rozdány 2 modely, 30 letáků. 7 podpisů.

Fotografie