Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Petiční stánek

náměstí Míru

Město Praha
Datum středa 24. února 2021

Souhrn: Místo obvykle výborné, dnes slabé.

Útvar a umístění: Akce formou velkého petičního stánku na ploše náměstí.

Úřady: Tak toto bylo unikátní a nové: Strážnice nám vytkla, že náš stánek vrhá stín na onu výstavu. Tak jsem jí řekl, ať chvíli počká, až popojde sluníčko... Paní úřednice z Prahy 2 si přišla pro letáček, že na nás koukají z okna.

Počasí: Slunečno.

Reakce: Výstava katolických kardinálů byla větší konkurencí, než jsme čekali. Jako by byl stánek najednou skoro neviditelný.

Učitel angličtiny: "To je tak složitý, tak strašně složitý, tak složitá a těžká otázka..." "Pane, a nekomplikujete si ten život příliš?"

Jedné slečně v odpověď nestačil jeden prostředníček, musela na nás vztyčit oba!

Studentku psychologie jsme rozzlobili, že na panelech srovnáváme koncentráky a potraty, přičemž její předkové zahynuli v Mauthausenu. A že prý k potratům mají lidi důvody. "To měli Němci k likvidaci Židů taky.", říkám. "Ano, ale vykonstruované.", říká slečna. "Naprosto souhlasím, a mám za to, že právě tak vykonstruované jsou důvody k potratům. A víte, každá genocida začíná dehumanizací. Tehdy zabíjení předcházelo "kázání", že Židi jsou to podlidi, legalizaci potratů předcházela masírka, že to není člověk, dokud se nenarodil, jen shluk buněk.

Statistika: Akce trvala od 10.45h do 17h, kolemjdoucích asi 2 000.

Rozdány 2 modely, 60 letáků. 10 podpisů.

Fotografie