Čekáte-li nečekaně dítě — volejte 800 108 000

Naproti Bille

Město Benešov
Datum pondělí 2. května 2016

Bez problému, místní radnice ctí demokratické hodnoty.

Výstava v klikaté linii na trávníku při chodníku, některé panely i v dolní vrstvě. Druhou stranu chodníku lemují vitríny pol. stran a kde chyběly, doplnili jsme prostor panely a tím zcela oddělili naši akci od místní poutě, se kterou jsme zde náhodou sešli. Jeden ze stánkařů nás přišel požádat o odstranění krajního panelu. Řekli jsme mu, že to ochotně uděláme, ale že jsme ho tam dali kvůli nim, aby od stánků nebylo vidět na výstavu. Odešel spokojený. My jsme pouť taky přežili, měli poslední den, tak tolik rámusu nenadělali.

Než začali chodit studenti ze škol, říkali jsme si, že Benešov kope 1.ligu lhostejnosti. Překvapující byli několikrát zaznamenaný názor, že člověk se stává člověkem až při narození a do té doby je to jen shluk buněk. I když jsem ukázal na zabitou 6ti měsíční holčičku - shluk buněk. Hodiny jsem přemýšlel, co k tomu ty lidi může vést a jaký použít protiargument. Když jsem na to nepřišel, tak jsem se zeptal: "Takže to narození je něco jako kouzlo?" Odpověď: "V podstatě ano." mi dala porozumět - je to ze světa pohádek a mysterií, tam s s logikou a biologií ani neškrtnu. Je to jako když mi kamarádka tvrdila, že kámen u cesty i most nad silnicí jsou živí. Ne, není argumentu proti pohádkám, kromě toho, že pohádky jsou pro děti.

Mládež velmi překvapila zájmem o naše téma, dívky byly nadšené z modelů miminek. Jedna dívka během odpoledne přivedla k petici 10 kamarádek. Petice podepisovaly především slečny a mladé maminy.

Novinkou je krásně vymalovaný předek stolku 13ti letou Agátkou Vrbatovou, je na něm nápis "Petice za život" a uprostřed embryo v rudém srdci. Motem je: "Adopce je řešení - tobě vyroste v děloze, jinému v srdci." 79 podpisů

Fotografie